SEBEÚCTA


„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.„ Romain Rolland

Určitě všichni znáte ten pocit, zamilujete se a děláte všechno pro toho druhého. Tak nějak zapomenete na sebe, zapomenete na svá přání, koníčky,.. atd. Tímhle vším jsem si jako většina z vás prošla a došla do fáze, kdy už to tak nechci. Ne jen, že ten vztah nakonec začne uvadat, protože vy začnete na toho druhého vyvíjet tlak a neustále vyžadovat jeho přítomnost. Proč není se mnou? Proč dělá něco beze mě? Proč jde raději s kamarády? A spoustu dalších podobných hloupých otázek. Ztratíte v takovém vztahu sami sebe a to je něco, co už vědomě nikdy nechci, aby se mi stalo.

Děkuji všem mužům, díky kterým jsem to pochopila. Díky, kterým jsem ztratila samu sebe, abych se mohla opět najít a vylézt z té neúcty k sobě samotné. Díky, kterým jsem si uvědomila, jak moc jsem po sobě šlapala, abych se zase mohla milovat, taková jaká jsem. Děkuji všem těm, kteří mě neměli rádi takovou, jaká jsem. Protože teď se přijímám taková jaká jsem a pokud mě někdo takovou rád nemá, tak to je jeho problém, ne můj.

Jsem přesně taková, jaká mám být za všech okolností a taková se miluji. <3

#muži #VZTAHY

7 zobrazení