Projevování emocí


Život není jen o šťastných chvilkách. Je taky o těch, které se nám nelíbí, o nepříjemných pocitech a myšlenkách. Neodsuzujte takové myšlenky a pocity. Neobviňujte se za ně. Nechejte je přijít a zase odejít. Dejte jim pozornost a obejměte je v lásce a propusťte. Někdy prostě přijde horší den, tak ho jen prožijte a dál neanalyzujte. Život není o přetvařování, že je všechno super a úžasné. Někdy prostě není a od toho je ten život tak krásně pestrý. Milujte každou svou část i tu temnou. O těch světlých se píše všude, ale o tmavých stránkách nikdo nemluví. Ale ony jsou, všichni je máme, tak je nechte přijít a odejít. Jen se v nich zbytečně moc neutápějte.

Jak si pomoct pokud nejste tvz. HAPPY? Dělejte to, co cítíte. Jste unavení? Tak si odpočiňte. Chce se Vám brečet? Tak brečte. Chcete se vykřičet? Zajděte do lesa a pořádně se rozkřičte. Máte vztek a něčím byste švihli? Vezměte šišku v lese a vší silou s ní švihněte do stromu, dokud se Vám neuleví. Buďte pravdiví a upřímní sami k sobě, jste to vy, na kom záleží.

Tak jako po slunečném dni někdy musí přijít bouřka, aby všechno spláchla a zalila svým deštěm a příroda mohla dál růst a vzkvétat. Tak i člověk potřebuje takovou bouřku.

Taky milujete ten vzduch po pořádné letní bouřce? Tak mu dovolte přijít, dejte mu šanci. To je vůně nového začátku, naděje a nových zážitků.


2 zobrazení